COME - Konfliktløsning i EVS vertsprosjekter
Det er fremdeles ledige plasser for mentorer og ansvarspersoner i EVS vertsprosjekter på kurs i konfliktløsning i Luxemburg 6. - 12. juni 2006.
Ny søknadsfrist: 15. mai.
COME står for "COnflict ManagEment for different actors in EVS projects". Målet for kurset er å heve kvaliteten i vertsprosjektene gjennom å utvikle deltagernes evner til å forebygge, analysere og håndtere konflikter. Organisasjoner som ønsker å delta med både mentor og ansvarsperson vil bli prioritert.
Med mentor menes personen som er ansvarlig for den personlige oppfølgingen av volontøren. Ansvarspersonen (superviser) er arbeidsleder/arbeidsgiver og ansvarlig for volontøren i arbeidssituasjonen.
Mange av dere er kjente med SOHO-kursene, som ser på helheten av volontørprosjektene (sender, vert og volontør). COME-konseptet fokuserer direkte på vertsorganisasjonen og aktørene i denne og er på den måten mer spisset. Det er en forutsetning at deltagerne kommer fra godkjente vertsorganisasjoner og det er ønskelig med erfaring fra mottak av volontører.
Reise og opphold er dekket mot en egenandel på kr. 1000.
For detaljer om innhold og metode, les her:
|
| Invitasjon COME |
|
| Info COME |
Søknadsskjema:
|
| Søknad COME |
Søknad sendes innen 15. mai til Sigrid Smith-Tønnessen.
Spørsmål kan også rettes til Sigrid på 24 04 40 24.
Merk e-posten "Søknad COME"
Les også om
Hvorfor delta på Aktiv Ungdom-kurs
Kurs: One 2 One, om individuell oppfølging av ungdom, Litauen 1. - 6. juni
Dra på kurs!
Kurs: Get in net Spain. Spania, 6. - 12. juli
Kontaktseminar: CMS Outdoors, Langvassheimen 4. – 8. juni
Kurs: COACH 2 COACH: Coaching for Youth Participation. Romania, 17.-23. juni
Kurs: SOHO. For personer involvert i EVS-prosjekter. Ungarn, 5.-9. sptember
Kurs: Get in net Greece. Hellas, 9.-14. oktober
Kurs: Love Me Gender - Gender Equality Seminar. Belgia, 19.-23. juni 2012
Kurs: TICTAC. Multilateralt kurs for kvalitetsutvikling i opplæring og nettverksprosjekter. Spania, 18.-24. september
Kurs: ”Partnership in Action”. Romania, 17-22 juni
Kurs: Appetiser. En introduksjon til europeisk ungdomsarbeid. Hellas, 18.-22. november
Kurs: UNIQUE R.I.D.E. Personlig og profesjonell utvikling for kurspiloter. Latvia, 21.-28. oktober
Kurs: The TopsyTurvy - læring snudd på hodet. Nederland, 9.-15. juli



