Volontørsamarbeid med Midtøsten og Nord-Afrika, kontaktseminar i Asker, 8.-13. april
Ønsker dere å samarbeide med organisasjoner i Midtøsten og Nord-Afrika? Vi inviterer til kontaktmøte mellom Norge, Hellas, Bulgaria og land fra Midtøsten og Nord-Afrika. Utsatt søknadsfrist: 14. mars 2008.
Vi arrangerer i samarbeid med SALTO Euromed et kontaktseminar kalt "EVS Odyssey in Euromed" for å frem samarbeidet mellom de nevnte landene innenfor europeisk volontørtjeneste. For første gang vil Norge kunne sende ut og motta volontører fra Midtøsten og Nord-Afrika. Vi ønsker oss 5 norske deltakere til kurset.
15 deltakere fra Euromedlandene og 15 deltakere fra Norge, Bulgaria og Hellas vil gjennom å delta på denne spennende ”odyseén” få mulighet til å:
• Lære mer om EU-programmene Aktiv ungdom og Euromed Youth III
• Samarbeide om utveksling av volontører fra Midtøsten og Nord-Afrika
• Bli kjent med ungdomsarbeidere fra andre land
• Finne partnere for fremtidige utvekslinger
Hvilke land deltar?
Kontaktseminaret er åpent for deltakere fra Norge, Bulgaria, Hellas i tillegg til deltakere fra Middelhavsregionen: Algerie, Egypt, Israel, Jordan, Libanon, Marokko, Palestina (Vestbredden og Gazastripen), Syria og Tunisia.
Vi minner om at alle prosjekter i Aktiv ungdom må ha med en partner fra et EU-land. Dersom dere ønsker å ta imot volontører fra f.eks. Palestina, må en organisasjon fra et annet EU-land også være involvert.
Du som ønsker å delta bør:
• Jobbe med ungdom/ representere en ungdomsorganisasjon
• Kunne ta beslutninger om fremtidige prosjekter på vegne av organisasjonen/arbeidsstedet ditt
• Kjenne til Aktiv ungdom-programmet
• Ha erfaring med volontørtjenesten enten som sender eller vert (Her kan det gjøres unntak)
• Kunne delta på hele seminaret
Les om mål og metoder for seminaret EVS Odyssey in Euromed.
Kostnader
Reise og opphold dekkes mot en egenandel på 1000 kroner. Deltakeren/organisasjonen legger selv ut for reise og får refundert dette i etterkant.
Lurer du på noe?
Har du spørsmål kan du ringe Katrine Daviknes på tlf: 466 15 118.
Utsatt søknadsfrist 14. mars 2008
Send søknadsskjema
|
| Søknadsskjema |
Les også om
Hvorfor delta på Aktiv Ungdom-kurs
Dra på kurs!
Kontaktseminar: CMS Outdoors, Langvassheimen 4. – 8. juni
Kurs: SOHO. For personer involvert i EVS-prosjekter. Ungarn, 5.-9. sptember
Kurs: BiTriMulti. For nykommere til Aktiv ungdom-programmet. Storbritannia, 28. november - 2. desember
Kurs: Get in net Greece. Hellas, 9.-14. oktober
Kurs: TICTAC. Multilateralt kurs for kvalitetsutvikling i opplæring og nettverksprosjekter. Spania, 18.-24. september
Kurs: ”Partnership in Action”. Romania, 17-22 juni
Kurs: Appetiser. En introduksjon til europeisk ungdomsarbeid. Hellas, 18.-22. november
Kurs: UNIQUE R.I.D.E. Personlig og profesjonell utvikling for kurspiloter. Latvia, 21.-28. oktober
KURS: SOHO - For EVS sender- og vertsorganisasjoner. Kypros, 13.-17. november 2012



